Skip to main content

Amarone Allerød

Lukket – åbner i morgen kl. 17:00

  • Adresse: Amtsvej 3A, 3450 Lillerød
  • Telefonnummer: 48 17 50 99
Amarone Allerød Åbningstider
Mandag17:00 – 22:00
Tirsdag17:00 – 22:00
Onsdag17:00 – 22:00
Torsdag17:00 – 22:00
Fredag17:00 – 22:00
Lørdag17:00 – 22:00
SøndagLukket

Bemærk: åbningstiderne kan afvige på helligdage.

På Amtsvej 3A, 3450 Lillerød, Danmark finder du Restaurant Amarone, en italiensk restaurant, hvor du kan samles med familie eller venner om aftensmaden. Her kan du vælge mellem klassiske italienske retter og sammensatte tre-retters menuer.

Menukortet byder blandt andet på bruschetta, pastaretter og pizzaer med forskellige slags fyld. Vil du have flere serveringer, kan du vælge en menu med forret, kødret og dessert. Der er desuden mindre retter til børn.

Du kan bestille bord via restaurantens hjemmeside eller ringe i forvejen. Foretrækker du at spise hjemme, tilbyder Amarone også takeaway fra menukortet. Restauranten holder normalt åbent om aftenen fra mandag til lørdag, mens søndag er lukkedag.

Her på siden finder du kontaktoplysninger, åbningstider og anmeldelser af Restaurant Amarone Allerød. Har du spist på restauranten eller bestilt takeaway, kan du dele din oplevelse med maden og betjeningen i en anmeldelse.

Amarone Allerød Anmeldelser

Der er endnu ingen anmeldelser. Vær den første til at skrive en.

Skriv en anmeldelse

Din bedømmelse

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *

Ofte stillede spørgsmål

Hvor ligger Amarone Allerød?

Amarone Allerød ligger på Amtsvej 3A, 3450 Lillerød.

Hvad er åbningstiderne hos Amarone Allerød?

Amarone Allerød har åbent: Mandag–lørdag: 17:00–22:00. Søndag: lukket.

Hvordan kontakter jeg Amarone Allerød?

Du kan kontakte Amarone Allerød på telefon 48 17 50 99.

AllerødJournalen

Om AllerødJournalen

AllerødJournalen er et lokalt nyhedsmedie med fokus på Allerød og omegn. Find artikler om kultur, sport, Alarm 112, erhverv og meget mere. En del af newsm8.

Copyright © 2026 AllerødJournalen. Alle rettigheder opretholdes.